RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Idei creative pentru produse handmade

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

RE-CREATIV » ADMINISTRATIV » REVISTA RE-CREATIV » Viata de familie...

Viata de familie...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Viata de familie... la data de Dum 11 Oct 2015 - 17:40

Corina

Admin
Admin

Într-o seară când soțul unei femei vine de la muncă, găsește soția și fata la bucărărie.
După ce a făcut un duș, se așează la masă.
Soția ca de obicei, îi pune ceva de mâncare într-o farfurie. Dar de data asta ia pus două turte arse.
Soțul fără a schița vreun gest, ia ceva unt și gem, pune pe turte și le mănâncă.
Înainte de culcare, fetița lor se duce la tatăl ei și-l întreabă: Tati dar cum se face că ai mâncat turtele alea arse fără să reproșezi nimic la mami?
Tatăl o ia pe brațe, și cu o voce calmă răspunde. Mami la fel ca și mine a lucrat mult astăzi iar probabil din cauza oboselii nu a mai realizat faptul că turtele se ard. Fetița a rămas pe gânduri, dar și-a luat noapte bună de la tatăl ei și s-a retras în camera ei pentru somn.
În urmă tatăl se duce la soție și-i mulțumește frumos pentru cina din seara aia. Mirată ea ( pentru că asta a fost prima dată când i se întâmplase așa ceva) îl întreabă....dar chiar ți-a plăcut?
El fără ezitare îi spune: ORICE LUCRU FĂCUT DE TINE VINE DIN IUBIRE, IAR EU APRECIEZ TOTUL LA ADEVĂRATA VALOARE. IAR DACĂ CÂTEODATĂ MAI GREȘEȘTI CEVA, E TIMPUL MEU SĂ ARĂT CĂ ȘI EU TE IUBESC LA FEL DE MULT.

MORALA:

ACOLO UNDE E IUBIRE GREȘELILE NU SE MAI VĂD PENTRU CĂ DRAGOSTEA FACE TOATE LUCRURILE PERFECTE, CHIAR ȘI PE ACELEA CE PAR A FI IMPERFECTE.

http://www.prima-zi.blogspot.com

2 Re: Viata de familie... la data de Mier 14 Oct 2015 - 8:08

Adelina

Moderator global
Moderator global
Asa este!
Am citit si eu aceasta povestioara undeva..trebuie sa apreciem ceea ce ni se ofera din toata inima
Sa petrecem clipele cu cei dragi...sa profitam de ele cat inca ii avem alaturi, pe urma poate fi prea tarziu...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum