RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Idei creative pentru produse handmade

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

RE-CREATIV » ATELIERUL RE - CREATIV : INVATAM SI APLICAM » ATELIERUL DE LUCRU » Carti si reviste de craft si bricolaj

Carti si reviste de craft si bricolaj

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Carti si reviste de craft si bricolaj la data de Mier 21 Mar 2012 - 8:59

MNiko

Admin
Admin
Desi pentru mine principala sursa de inspiratie in materie de craft si bricolaj o reprezinta internetul, de multe ori prefer sa am in fata o carte sau o revista de acest gen, mai ales daca ofera si tipare de lucru.

Voi ati gasit carti sau revite care sa va ajute in acest domeniu? Ce detaliii ne puteti impartasii despre ele?

http://www.mamicreativ.com

2 Re: Carti si reviste de craft si bricolaj la data de Mier 21 Mar 2012 - 18:35

micasera

Ucenic
Ucenic
Noi am cumparat doua nr din colectia "Idei creative",dar...sunt putine idei.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

3 Re: Carti si reviste de craft si bricolaj la data de Lun 23 Apr 2012 - 16:36

Vizitator

Vizitator
In afara de colectia "Idei creative", nu am gasit la librarie o alta carte pe aceasta tema. Bine ca exista Internetul, si oameni dispusi sa arate ce fac!

4 Re: Carti si reviste de craft si bricolaj la data de Joi 29 Noi 2012 - 23:57

MNiko

Admin
Admin
Mi-am mai achizitionat si eu ceva numere din aceasta serie. Unele din ele sincera sa fiu par bani aruncati, mai ales ca sunt atat de multe explicatii pe net. Cele are nu au efectiv tipare pentru diverse obiecte, din punctul meu de vedere nu merita investia.
Si cu toate astea am luat una despre quilling pentru fetita mea, ea fiind mai nou preocupata de acest lucru. Motivulpt care i-am luat-o : sunt prezentate toate formele cu care se lucreaza in aceasta tehnica si m-am gandic ca ei ii va fi mai usor sa urmareasca pe carte decat in calculator.
Mie mi-am luat un numar care prezinte cum se fac bratari din fire innodate. Am studiat cartea dar nu m-am apucat efectuv de lucru.

Acum ceva timp am vazut la un stand de ziare un ghid de a dezvolta o afacere din lucruri handmade. Din cate am citit pe ele prezenta tehnici diverse pt martisoare, felicitari si multe lucruri. Nu l-am luat ca mi s-a parut inutil sa dau 60 ron pe el cand am la indemana internetul, dar daca stau si ma gandesc ca un numar din "Idei creative" costa 13 lei si sunt doar cateva pagini...poate ca acel ghid merita banii aia.

http://www.mamicreativ.com

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum